(Printable PDF copy)   
Swinging Bridge 5K
Byram, Miss.
July 13, 2019

5K Run - Men
Overall: Cody Wallace 19:28
Masters: Terry Jones 21:53
Grand Masters: Mike Morgan 22:43
14 & Under: Mason Wells 27:03
20-24: Matthew Griffin 23:52, Grant Baker 24:01
25-29: Wilton Jackson 22:01, Blake Rom 24:01
30-34: Wilson Capps 23:18
45-49: Francisco Munoz 22:04, Sherrod Griffin 28:12, Bill Colvin 29:25
50-54: Patrick Weldon 23:29, Timothy Evans 34:35, Tim Claiborne 51:09
55-59: Ronnie Hood 24:25, Stacy Broadhead 26:16, Jon Daniels 31:12
60-64: James Robinson 24:51, Steven Bramlette 25:22, Chuck Jackson 33:36
65 & Over: Barry Boudreaux 30:01, Don Goss 32:26
5K Run - Women
Overall: Abi Benton 22:53
Masters: Shannon Steele 23:56
Grand Masters: Chantay Steen 25:00
14 & Under: Olivia Ford 35:51
15-19: Hannah Rogers 24:29
25-29: Jamere Shelby 25:47, Renne Hood 28:26
35-39: Claire Jungling 35:30, Diandra Hosey 36:16
45-49: Christina Frotscher 29:29, Paula Davis 35:01, Leta Boykin 51:10
50-54: Tracy Morgan 35:33, Vanessa Addison 38:57, Claudia Long 41:13
55-59: Brenda Hood 34:28, Suzanne Tanner 36:09, Debbie Broadhead 38:59
60-64: Patsy Watson 29:36, Rita Simmons 32:46
65 & Over: Charlene Priester 32:00
5K Walk - Men
Overall: Ron Roma 33:21
Masters: Curtis Benton 36:42
Grand Masters: D.P. Scarborough 39:27
20-29: Artemus Cooper 59:12
30-39: Milton Aguilar 36:41
60-69: Roger Wiseman 44:48
70 & Over: Don Nichols 39:22, Henry Wingate 43:12
5K Walk - Women
Overall: Saundra Loving 39:52
Masters: Melissa Johns 40:57
Grand Masters: Cynthia Griffin 41:35
19 & Under: Victoria Benton 41:11, Giordon Solomon 49:27, Anna Noel Munden 51:36
30-39: Demonica Brown 41:26, Kimberlea Kelly 43:09, Candace Robins 48:57
40-49: Janice Walker 43:19, Rebecca Newsome 45:45, Jennifer Benton 53:50
50-59: Stacey Griffin 42:56, Vonda Belton-McGrew 44:05, Brenda Brown 50:30
60-69: Karen Skadden 49:10
70 & Over: Anne Webster 46:06, Sheri Adamson 51:19, Jean Coppenbarger 57:04
One Mile - Male
Overall: Mason Wells 6:14
5 & Under: Jet Jungling 11:54
One Mile - Male
Overall: Leah O’Bryant 9:07
WALK TEAMS
 1. Steak Escape-Eat Proud 1  2:39:34  Lakiaus Moore, Amaya Wiley-Jackson, Nikita Moore, Laila Banks
 2. Grand Escape-Eat Proud 2  2:46:07  Goirdon Solomon, Skylar Moore, Artemus Cooper, Chandra Cooper
************
COMPLETE 5K RUN RESULTS
                                                         Age
    Place       Name            Age     Time     Pace   Grade 
  1	 1	Cody Wallace	35M	19:28	 6:17	19:04 
  2	 1	Terry Jones	44M	21:53	 7:04	20:04 
  3	 1	Wilton Jackson	26M	22:01	 7:07	22:01 
  4	 1	Francisco Munoz	49M	22:04	 7:08	19:28 
  5	 1	Mike Morgan	52M	22:43	 7:20	19:33 
  6	 1	Abi Benton	12F	22:53	 7:23	20:49 
  7	 1	Wilson Capps	32M	23:18	 7:31	23:08 
  8	 2	Patrick Weldon	51M	23:29	 7:35	20:23 
  9	 1	Matthew Griffin	23M	23:52	 7:42	23:52 
 10	 1	Shannon Steele	50F	23:56	 7:44	20:57 
 11	 2	Grant Baker	24M	24:01	 7:45	24:01 
 12	 2	Blake Rom	28M	24:14	 7:50	24:14 
 13	 1	Ronnie Hood	59M	24:25	 7:53	19:49 
 14	 1	Hannah Rogers	15F	24:29	 7:54	23:23 
 15	 1	James Robinson	60M	24:51	 8:01	20:00 
 16	 1	Chantay Steen	58F	25:00	 8:04	19:42 
 17	 2	Steven Bramlette	62M	25:22	 8:11	20:03 
 18	 1	Jamere Shelby	27F	25:47	 8:20	25:47 
 19	 2	Stacy Broadhead	57M	26:16	 8:29	21:41 
 20	 1	Mason Wells	11M	27:03	 8:44	22:49 
 21	 2	Sherrod Griffin	46M	28:12	 9:06	25:28 
 22	 2	Renne Hood	27F	28:26	 9:11	28:26 
 23	 3	Bill Colvin	48M	29:25	 9:30	26:09 
 24	 1	Christina Frotscher	46F	29:29	 9:31	27:03 
 25	 1	Patsy Watson	61F	29:36	 9:33	22:21 
 26	 1	Barry Boudreaux	67M	30:01	 9:41	22:40 
 27	 3	Jon Daniels	55M	31:12	10:04	26:12 
 28	 1	Charlene Priester	67F	32:00	10:20	22:04 
 29	 2	Don Doss	76M	32:26	10:28	21:42 
 30	 2	Rita Simmons	60F	32:46	10:35	25:06 
 31	 4	0000000 Campbell	45M	32:49	10:36	29:52 
 32	 3	Chuck Jackson	60M	33:36	10:51	27:02 
 33	 2	Brenda Hood	58F	34:28	11:08	27:09 
 34	 3	Timothy Evans	54M	34:35	11:10	29:17 
 35	 2	Paula Davis	48F	35:01	11:18	31:24 
 36	 1	Claire Jungling	37F	35:30	11:28	34:51 
 37	 2	Tracy Morgan	50F	35:33	11:29	31:06 
 38	 2	Olivia Ford	13F	35:51	11:34	33:14 
 39	 3	Suzanne Tanner	57F	36:09	11:40	28:52 
 40	 2	Diandra Hosey	38F	36:16	11:42	35:26 
 41		Saraha Thornhill	  F	36:54	11:55	36:54 
 42		Delon Thornhill	  M	36:55	11:55	36:55 
 43	 3	Vanessa Addison	54F	38:57	12:34	32:23 
 44	 4	Debbie Broadhead	57F	38:59	12:35	31:08 
 45	 5	Claudia Singletary	59F	40:03	12:56	31:07 
 46	 6	Dorothy Hughes	59F	40:38	13:07	31:34 
 47	 4	Claudia Long	50F	41:13	13:18	36:04 
 48	 7	Wye Hurd	55F	41:50	13:30	34:19 
 49	 4	Tim Claiborne	54M	51:09	16:30	43:18 
 50	 3	Leta Boykin	47F	51:10	16:31	46:25
************
COMPLETE 5K WALK RESULTS
                                                         Age
    Place       Name            Age     Time     Pace   Grade 
  1	 1	Ron Roma	65M	33:21	10:46	25:39 
  2	 1	Milton Aguilar	32M	36:41	11:50	36:24 
  3	 1	Curtis Benton	41M	36:42	11:51	34:26 
  4	 1	D.P. Scarborough	75M	39:27	12:44	26:52 
  5	 2	Don Nichols	71M	39:33	12:46	28:36 
  6	 1	Saundra Loving	41F	39:52	12:52	38:14 
  7	 2	Melissa Johns	41F	40:57	13:13	39:16 
  8	 1	Victoria Benton	16F	41:11	13:18	39:50 
  9	 1	Demonica Brown	37F	41:26	13:22	40:41 
 10	 1	Cynthia Griffin	63F	41:35	13:25	30:29 
 11	 1	Stacey Griffin	50F	42:55	13:51	37:33 
 12	 2	Kimberly Kelly	39F	43:09	13:56	41:55 
 13	 3	Henry Wingate	72M	43:12	13:57	30:50 
 14	 3	Janice Walker	48F	43:19	13:59	38:50 
 15	 2	Vonda Belton-McGrew	55F	44:05	14:14	36:10 
 16	 2	Roger Wiseman	64M	44:48	14:28	34:47 
 17	 4	Rebecca Newsome	47F	45:45	14:46	41:30 
 18	 4	Anne Webster	73F	46:06	14:53	28:46 
 19	 3	Candace Robins	35F	48:57	15:48	48:27 
 20	 2	Karen Skadden	64F	49:10	15:52	35:31 
 21	 2	Goirdon Solomon	18F	49:27	15:58	48:56 
 22	 4	Lakiaus Moore	35F	49:29	15:58	48:59 
 23	 3	Brenda Brown	59F	50:30	16:18	39:14 
 24	 5	Sheri Adams	74F	51:19	16:34	31:28 
 25	 3	Anna Noel Munden	 6F	51:36	16:39	39:07 
 26	 5	Jennifer Benton	40F	53:50	17:22	51:58 
 27	 6	Jean Coppenbarger	70F	54:04	17:27	35:31 
 28	 7	Sylvia Rieger	84F	54:43	17:40	26:46 
 29	 6	Amanda Spencer	40F	54:58	17:44	53:04 
 30	 4	Amaya Wiley-Jackson	18F	54:59	17:45	54:24 
 31	 7	Jessica Howard	41F	55:00	17:45	52:44 
 32	 5	Nikita Moore	34F	55:06	17:47	54:43 
 33	 5	Laila Banks	12F	57:27	18:32	52:14 
 34	 6	Skylar Moore	13F	57:28	18:33	53:15 
 35	 1	Artemus Cooper	24M	59:12	19:06	59:12 
 36	 6	Chandra Cooper	39F	59:13	19:07	57:32 
************
COMPLETE ONE MILE RESULTS
    Place       Name            Age      Time 
  1	 1	Mason Wells	12M	 6:14 
  2		Jayden Hartley	18M	 6:15 
  3		Curtis Benton	41M	 6:47 
  4	 1	Leah O'Bryant	10F	 9:07 
  5	 1	Jet Jungling	 4M	11:54 

(Printable PDF copy)